قیمت unit های RA3

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۷ _ ۹:۱۴ ب.ظ

دیروز داشتم با یکی از دوستان که Red Alert 3 رو خیلی خوب بازی میکنه (cracker27metal) در مورد Red Alert 3 صحبت میکردم که متوجّه شدم قسمت مهمّی از بازی رو درست بلد نیستم :biggrin:

اطّلاع از قیمت unit های حریف و همچنین unit های خودتون، در تصمیم گیری شما در بازی تاثیر مهمّی میتونه داشته باشه و معمولاً خیلی ها خود به خود همه ی قیمت ها رو کم و بیش حفظ میشن. امّا خوب ممکنه شما فقط با یک گروه (faction) خاص بازی کنید و قیمت همه ی unit ها رو ندونید. خیلی مواقع لازم هست که شما ارزش unit حریفتون رو بدونید تا درست تصمیم بگیرید که آیا اون unit رو در ازای مردن خودتون بکشید یا نه!

به هر حال من تصمیم گرفتم یک جدول از unit ها همراه با قیمت هاشون رو برای خودم و بقیه ی بازیکنان RA3 درست کنم. این جدول طوری مرتّب شده که unit های مرتبط به هم در یک ردیف قرار گرفته اند تا راحت تر بشه این قیمت ها رو مقایسه کرد. علاوه بر قیمت، زمان ساخت unit ها هم در گوشه ی پایین و سمت راست هر unit آمده.

با توجّه این این جدول، به نتایج جالبی میشه رسید که من قبلاً دقّت نکرده بودم.

درضمن، همه ی این ارقام مربوط به آخرین patch منتشر شده ی RA3 هستند.

جدول قیمت unit ها

جدول قیمت unit ها


یک نظر | پست شده در آموزشی, اخبار

فصل دوم مسابقات C&C 3

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۸۷ _ ۸:۰۶ ب.ظ

شنبه و یکشنبه ی همین هفته، مسابقه ی بین 16 نفر از بهترین بازیکنان جدول رسمی بازیکنان Kane’s Wrath برگزار شد و 6 نفر برتر آن مشخّص شدند و به این ترتیب، round اوّل این مسابقات پایان یافت. این مسابقات دوحذفی هستند و شش نفر باقیمانده، شنبه ی هفته ی آینده، ساعت 9 صبح به وقت PST با هم مبارزه خواهند کرد. شما میتوانید این بازی ها را به صورت زنده از طریق سیستم Battlecast در سایت رسمی C&C تماشا کنید. برای تماشای 16 بازی ای که تا کنون انجام شده اند، این بسته ی replay را دریافت کنید. (یادآوری: برای تماشای replay ها کافیست فایل های آن ها را در پوشه ی
My Documents\Command & Conquer 3 Kane’s Wrath\Replays کپی کنید.)

برای اطّلاعات بیشتر در مورد این مسابقات اینجا یا روی تصویر زیر کلیک کنید.

Ladder Season 2

دریافت بسته ی replay بازی های round اوّل (16 بازی، 5 مگابایت)

برای تماشای بازی ها به طور مستقیم (زنده):
به موقع به صفحه ی Battlecast بروید و در بخش Live منتظر آغاز شدن بازی مورد نظر باشید. با کلیک بر روی بازی مربوطه، Kane’s Wrath به طور خودکار اجرا شده و بعد از مدّتی load کردن، بازی را در محیط خود Kane’s wrath میتوانید تماشا کنید. توجّه داشته باشید که اگر بازی را قبلاً اجرا و minimize کرده اید، ممکن است replay به درستی load نشود بنابراین بهتر است آن را بسته باشید تا خود سیستم Battlecast آن را اجرا کند.


۲ نظر | پست شده در Downloads, آموزشی, اخبار

چند نکته ی آموزشی برای مبتدی های Red Alert 3

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۸۷ _ ۴:۰۵ ب.ظ

در این نوشته، مطالبی برای مبتدی ها و کسانیکه به تازگی بازی Red Alert 3 را شروع کرده اند تهیّه کرده ام. این پست به تدریج کامل تر میشود. برای کامل تر شدن این پست، لازم است شما هم سؤال هایتان را مطرح کنید و یا خودتان نکته بنویسید. من نکته ها و پاسخ سؤال های جالب و مفید را به این پست اضافه خواهم کرد.

 • در Red Alert 3، هر unit یک توانائی ویژه دارد که برای استفاده از آن کافی است دکمه ی F کیبورد را بفشارید! در همه ی کیبورد های استاندارد، این دکمه دارای یک برامدگی کوچک است که این برامدگی، پیدا کردن این دکمه را راحت تر میکند.
 • سمت چپ دکمه ی F، دکمه ی مهم D قرار گرفته که برای عقب نشینی unit ها به کار می رود. از این دو دکمه حتماً باید استفاده کنید. (کاربرد کلید های دیگر کیبورد را اینجا بخوانید.)

دو کلید مهم در Red Alert 3

 • برای یاد گرفتن توانائی دوم هر unit می توانید آن unit را انتخاب کرده و روی علامت ? که در پایین و سمت راست صفحه ی بازی قرار دارد کلیک کنید تا یک ویدئوی همراه با توضیح برایتان پخش شود.
 • شیوه ی جمع آوری منابع (یعنی پول یا طلا!) در Red Alert 3 با Red Alert 2 و بازی های قدیمی تر C&C متفاوت است (مشابه Generals است). نکته ی مهم در مورد جمع آوری resource در RA3 این است که ایده آل ترین حالت برای آن، استفاده از یک Refinery (پایگاه جمع آوری طلا/مس) به ازای هر معدن است. خود بازی مکان مناسب برای ساخت را نشان میدهد. به هیچ وجه از دو یا بیشتر ore collector برای استخراج از یک معدن استفاده نکنید. این کار برخلاف C&C3 سرعت جمع آوری شما را کاهش میدهد.
فقط از یک Harvester استفاده کنید

فقط از یک Harvester استفاده کنید

[ادامه ی مطلب]


۱۱ نظر | پست شده در آموزشی

Transformers!

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۹ مهر ۱۳۸۷ _ ۱۲:۵۰ ب.ظ

گروه ژاپن (Empire of the Rising Sun) در Red Alert 3، سه نیروی جالب با قابلیت تغییر شکل دارد که بعد از تغییر شکل، توانایی شان هم عوض میشود. توانایی ویژه ی این unit ها تغییر شکلشان است و بعد از هر تغییر، باید حداقل 15 ثانیه منتظر بمانید تا بتوانید unit را به حالت قبل بازگردانید. (همان طور که میدانید تک تک unitها در Red Alert 3 یک توانایی ویژه دارند که برای فعّال کردن آن ها کافیست کلیدF را بزنید.)

در زیر، عکس این سه unit (در حالت هوایی) و توضیحی مختصر از هر کدام را میبینید:

سه نیروی تغییر شکل دهنده ی ژاپن در حالت هوایی

 • Jet Tengu / Mecha Tengu: این unit در حالت اصلی روی زمین و آب میتواند حرکت کند و یک ضد نفر (infantry) خوب محسوب میشود. در حالت jet، به یک ضد هوایی تبدیل میشود.
 • Striker-VX / Chopper-VX: روی زمین ضدّ هوایی و در آسمان ضدّ نیروی زمینی است.
 • Sea-Wing / Sky-Wing: در حالت اصلی یک زیر دریایی است که فقط به عنوان یک ضدّ هوایی میتواند عمل کند. امّا در آسمان، ضدّ نیروها ی زمینی است.

برای دیدن پروفایل Mecha Tangu/Jet Tangu که به تازگی در سایت رسمی Red Alert 3 قرار گرفته، روی عکس زیر کلیک کنید.

[ادامه ی مطلب]


نظر دهید | پست شده در آموزشی, اخبار

Cryocopter

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۸۷ _ ۳:۴۵ ب.ظ

Cryocopter، یکی از نیروهای هوایی متّحدین با دو قابلیت جالب است:

 • میتواند unit یا base های دشمن شما را منجمد کند.
 • توانایی کوچک کردن unit های ماشینی (بی جان) را دارد! توجّه کنید که استفاده از این قابلیت موجب افزایش سرعت واحد کوچک شده می شود و unit کوچک شده بعد از 20 ثانیه به حالت عادّی بازمیگردد. (نکته ی خنده دار این که علاوه بر افزایش سرعت unit کوچک شده، صدایش هم ریز و تند میشود :lol: )

با این unit خیلی کار های جالب و خلاّقانه ای میشه کرد. مثلاً میتونید engineer خودتون رو در یک Multigunner قرار بدید و با کوچک کردن آن، با سرعت به طرف base دشمن حرکت کنید! یا میتوانید harvester یا MCV خودتان را کوچک کنید تا با سرعت بیشتری به مکان مورد نظر برای گسترش پایگاهتان برسید. به طور کلّی هر وقت لازم است تا به سرعت حرکت کنید، قابلیت کوچک سازی Cryocopter را به یاد بیاورید!

حمله با engineer، با سرعت زیاد!

حمله ای کوچک و سریع!

با توجّه به این که در Red Alert 3 هر چیز منجمد، با یک گلوله شکسته و منفجر میشود، میتوانید مانند عکس زیر عمل کنید!

[ادامه ی مطلب]


نظر دهید | پست شده در آموزشی, اخبار

روش های ساخت در KW 1.01

نوشته ی Ardavan در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۸۷ _ ۱:۲۰ ق.ظ


[مطلب آموزشی KW]

با انتشار patch 1.01 برای Kane’s Wrath، تغییرات زیادی بر روش های بازی و نحوه ی جمع آوری resource (پول!) صورت گرفت. در زیر، چندی از متداول ترین Build Orderهای (روش ها ی ساخت) قابل استفاده در این patch را میخوانید که با توجّه به سبک بازیتان، میتوانید از هرکدام که مایلید استفاده کنید.

نکته ی کلّی: همواره سعی کنید برای هر Tiberium Field (محوّطه ی تایبریوم)، حداقل دو عدد refinary و برای هر refinary، دو harvester (نه بیشتر و نه کمتر) داشته باشید.

The Balanced Build Order (روش متعادل)

Power Plant
Barracks (Optional)
Refinery
War Factory (Harvester)
Refinery
Power Plant
Refinery (Sell)

در این دستور ساخت، می توان به چهار harvester دست پیدا کرد که با توجّه به ریسورسی که بدست می آید، می توان سپاهی خوب، همراه با پول کافی (برای ساخت ساختمان های بیشتر مانند Command Post و Tech Center) بدست آورد.

[ادامه ی مطلب]


۵ نظر | پست شده در آموزشی

مبارزه با Scrin

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۸۷ _ ۱۲:۴۳ ب.ظ


[مطلب آموزشی KW]

کوفو (Khufu)، یکی از بهترین بازیکنان C&C، بار دیگر شما را راهنمایی میکند! این replay همراه با صدای KhuFu را تماشا کنید تا نحوه ی مبارزه با corrupter های Scrin را یاد بگیرید.

KhuFu:

Well I hope you guys learn something from this and it helps you with your games. Note: I meant to say “full health” not “full speed” when referring to chasing down the seeker. Note: The build order I did directly counters the dev+cor combo. Hit them, move back, hit them, move back. Back all the way up to your wf if you have to, so you can take advantage of the wf’s repair drones.

Download KhuFu’s Nod vs Scrin Replay Guide | 1.25 MB

مرتبط: Nod counter to GDI Orca Rush


چند ستاره میدهید؟


(4 votes, average: 4.25 out of 5)
Loading ... Loading ...


یک نظر | پست شده در آموزشی

KW 1.01 Replay Pack

نوشته ی Keyamoon در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۸۷ _ ۴:۰۵ ق.ظ


(مطلب آموزشی KW)
همانطور که میدانید تماشا کردن replay بازی های حرفه ای بهترین راه برای پیشرفت در بازی است.
سایت gamereplays.org یک replay pack (بسته ی replay)، شامل 17 بازی محبوب انجام شده بعد از انتشار patch 1.01 را برای دانلود قرار داده است. برای دانلود این بسته، اینجا کلیک کنید.


چند ستاره میدهید؟


(1 votes, average: 5 out of 5)
Loading ... Loading ...


نظر دهید | پست شده در Downloads, آموزشی

بخوانید:
RSS


 • Categories

 • آخرین نظر ها

  • farshadbat: کسی از دوستان تا به حال موفق شده که بازی رو از...
  • Keyamoon: سلام، به طور کلّی GDI در مقابل Scrin مشکل ضد هوایی رو داره به...
  • Kasparov: با سلام هنگام بایز کردن بازی جنرال 3 با برادرم به صورت لن ....
  • Keyamoon: http://commandandconquer.ir/?p age_id=1247
  • Mohsen00: پس لطف کنین شما که قصد دارین استفاده از بازی ارجینال رو جا...
  • Keyamoon: ممکنه مشکل از شبکه تون باشه. این مشکل ارتباطی به کرک بودن...
  • Mohsen00: 1-ما توی خونمون یه شبکه داریم که همه با هم بازی می کنیم وقتی...
  • Keyamoon: با یک شماره ی سریال اصل فقط یک اکانت رو میشه رجیستر کرد و دو...
 • Links