آموزش

در این قسمت به آموزش نکات بازی می پردازیم.

خود EA مجموعه ای آموزشی با نام Command School تولید میکنه که تا به حال هفت قسمت از این سری منتشر شده:

دانلود قسمت اوّل | دانلود قسمت دوم | دانلود قسمت سوم | دانلود قسمت چهارم

برای دیدن تمام برنامه های C&C TV با کیفیت بالا به سایت رسمی C&C مراجعه کنید.

(برای تماشا کردن این فایل ها به FLV Player نیاز دارید که از اینجا میتونید بگیرید.)

استفاده از Keyboard:سرعت عمل در بازی های حرف ای خیلی خیلی اهمیّت داره. اگه یاد بگیرید از shortcut های keyboard استفاده کنید خیلی کارتون راحت میشه. در زیر، کاربرد چندی از مهمترین کلید ها رو براتون مینویسم:

Space Bar: هر وقت هنگام بازی هشدار یا پیامی به شما گزارش شود (برای مثال Unit under attack یا Our base is under attack)، با زدن این دکمه دید شما به قسمت مورد نظر منتقل میشود و بدین ترتیب سریعاً در جریان اتفاقات قرار میگیرید. Space Bar مهم ترین و پر کاربرد ترین کلید به حساب میاد.

ِِD: برای عقب نشینی نیروها با سرعت بیشتر و کمتر صدمه دیدن، از این کلید استفاده کنید.

H: دید شما رو به پایگاهتان منقل می کند.

E: با زدن این کلید، tab مربوط به stucrure ها باز میشه. به طور کلّی کلید های E تا U از چپ به راست معادل tab های ساخت و ساز هستند که البته خود من فقط اوایل بازی ازشون استفاده میکنم.

F1-F12: در ابتدای بازی، استفاده از این کلید ها همراه با کلید هایی که در بالا گفته شد سرعت بازیتون رو میتونه خیلی افزایش بده!

Q: همه ی نیرو های شما رو در حالت انتخاب قرار میده. این کلید هم اگه ازش درست استفاده کنید میتونه خیلی بدرد بخوره. مثلاً فرض کنید می خواهید تمام نیرو های هوایی تون رو انتخاب کنید. بهترین راه برای این کار زدن کلید Q و سپس دوبار کلیک کردن روی نیروی (unit) مورد نظره.

Alt: اگر هنگامی که این کلید رو پایین نگه داشته اید به نیرو (unit) مورد نظرتون فرمان های مختلف بدید، همه ی دستور ها به ترتیب اجرا میشن.

S: نیرو یا نیرو های انتخاب شده رو متوقف میکنه.

Z, X, C: به ترتیب از چپ به راست کلید های مربوط به فرختن، برق و تعمیر هستند.

# + Ctrl: هنگامی که یک یا چند unit رو انتخاب کردید زدن ctrl همراه با یک عدد، به مجموعه ی انتخابی شما یک عدد نسبت میده که از اون به بعد هروقت اون عدد رو فشار بدید همان گروه انتخاب میشه.

~ + Ctrl: وضعیت تمام unit ها و دستگاه های شما رو نمایش میده.

Shift: اگر هنگام کلیک بر روی unit مورد نظر (برای تولید)، shift را پایین نگه داشته باشید، تعداد unit ها پنج تا پنج تا بالا میره. Right Click کردن روی unit در حال ساخت همراه با پایین بودن Shift هم باعث میشه تولید unit مورد نظر به یکباره cancel بشه (یعنی نیاز نیست آنقدر راست کلیک کنید تا تمام unit ها cancel بشن).

B: با استفاده از این کلید میتونید نقطه ای از زمین رو مشخّص کنید (هم گروهی شما میتواند آن را در mini map خود ببیند). این کلید در بازی های چند نفره کاربرد دارد.

به این قسمت (آموزش) در آینده مطالب دیگری رو هم اضافه میکنم. بازم به اینجا سر بزنید. اگر هم سؤالی دارید اینجا بیان کنید. در اسرع وقت پاسخ میدم.