درباره ی بازی

من این بازی رو به یک شطرنج پیشرفته و نوین تشبیه می کنم. Command & Conquer 3 جدیدترین بازی استراتزی (RTS) از سری بازی های Command and Conquer هستش که به جرأت میتونم بگم غوغایی در جهان به پا کرده و روز به روز هم تعداد بازیکناش زیاد تر میشه. این بازی دقیقاً مانند شطرنج، یک ورزش به حساب میاد و مسابقات زیادی هر روز و هر ساعت در نقاط مختلفی از دنیا (به صورت online) در حال انجام هستند. بازی ها به صورت 1v1 (یک به یک) یا چند نفره انجام میشن و نام 10 بازیکن برترِ 1v1 روی صفحه ی اوّل سایت commanandconquer.com قرار میگیره.

در این بازی 3 گروه (faction) مختلف به نام های Nod، GDI و Scrin وجود دارن که هنگام بازی یکی رو می تونید انتخاب کنید. در کنار این رقابت های تنگاتنک، بازی یک داستان طولانی و جذّاب هم داره و موضوع داستانِ C&C 3 سومین جنگ بر سر Tiberium هستش.

بازی های زیر از سری Tiberian هستن:

  1. command and conquer
  2. Tiberian Sun
  3. Firestorm
  4. Renegade
  5. Tiberium Wars
  6. Kane’s Wrath

داستان بازی

داستان سری بازی های Tiberian خیلی خیلی طولانیه به طوریکه اگه بخوام با تمام جزئیاتش براتون تعریف کنم، حدود صد صفحه یا بیشتر جا میگیره! در هرکدام از بازی های لیست بالا قسمتی از این داستان نقل شده. در این بخش از سایت قصد دارم داستان رو از ابتدا براتون تعریف کنم. سعی می کنم در عین کامل بودن، تا جای ممکن کوتاه بنویسم. همه ی این مطالب از سایت هایی معتبر تهیه و ترجمه شده اند.

قسمت اوّل: ظهور Tiberium و Nod

قسمت های بعدی داستان به زودی به همین بخش افزوده خواهند شد.